Перехід права власності на товари

Перехід права власності на товари

Згідно з п. 10 Правил N 997 товари, що придбаваються в розстрочку, після першого платежу передаються покупцеві в розпорядження (користування). Право ж власності на такі товари в повному обсязі переходить до покупця після остаточного розрахунку.

Водночас за нормами ЦК право власності переходить до покупця в момент передачі йому товарів, якщо інше не вказане в договорі (ст. 334 ЦК), а у продавця до повної оплати товару залишається право його застави (ст. 694 ЦК). Тому щоб до моменту остаточного розрахунку за товар продавець зберігав право власності на товар за собою, потрібно вказати в договорі, у який момент право власності на товар переходить від продавця до покупця.

Звертаємо увагу на особливість продажу в розстрочку транспортних засобів. У момент передачі транспортного засобу підприємство-продавець робить у довідці-рахунку або в акті приймання-передачі відмітку "Розстрочка". Такі транспортні засоби не підлягають відчуженню, про що у свідоцтві про їх реєстрацію робиться відмітка "Відчуження заборонене". Ці транспортні засоби не знімаються з обліку в органах Державтоінспекції до пред'явлення покупцем договору з відміткою продавця про повний розрахунок (п. 10 Правил N 997).

E-mail

загружено 1  8 067 275-53-46

Телефонуйте або пишіть на Viber

Ми обов'язково Вам відповімо

Наша сторінка на  Facebook 

Наша стторінка на Instagram

Наша сторінка на new youtube logo 840x402 

 

залишайтеся на звязку Ми  Переможимо!